Шахраї можуть «обчистити» ваші банківські картки й “навішати” на вас боргів

Шахраї можуть «обчистити» ваші банківські картки і “навішати” на вас боргів. Афера дуже проста. Зловмиснику потрібен лише ваш номер телефону, до якого прив’язані банківські картки. Спочатку пропадає зв’язок, а потім гроші.
У таку халепу потрапив мешканець обласного центру. На електронній пошті він помітив лист від компанії, яка видає кредити онлайн. Хтось оформив на молодика кредит в загальній сумі на 2900 гривень, – повідомили у відділі комунікації

поліції Тернопільської області.
Як з’ясувалося згодом, декілька днів тому у потерпілого виникли проблеми з сім-карткою і її довелося відновити, саме в той період і був оформлений кредит. Якраз напередодні у молодика хотіли придбати запчастини, якими торгує на сайті, покупці телефонували декілька разів але товар так і не придбали.
Шахрайство складне, однак не нове. Аферисти різними шляхами домагаються блокування сім-карти. Поки власник «сімки» розуміє, що до чого, шахраї «відновлюють» сім-карту і отримують доступ до всіх повідомлень, які на неї приходять. В тому числі, до повідомлень з секретними кодами від банку, з паролями.
Часто шахраї видають себе за покупців товару, який жертва продає в Інтернет, дзвонять на вказаний в оголошенні номер, домовлявся про покупку. Потім передзвонюють з нового номера  під приводом виниклих труднощів. Ще представляються співробітниками різних телеком-компаній або банку, щоб отримати персональну інформацію від самого власника сім-картки, поповнюють рахунок власника сім-картки. Вони придумують такі сценарії, в яких можуть, не викликавши підозри, отримати необхідну інформацію від власника сім-картки.
Щоб себе убезпечити, клієнту необхідно прив’язати номер телефону до паспорту. На практиці це означає, що мобільний оператор зробить заміну SIM-картки тільки за умови ідентифікації клієнта за допомогою паспорта, а не тільки за телефонним запитом. Також мобільні оператори пропонують послугу “заборони на дистанційну заміну SIM-картки”. Якщо її активувати, то поміняти картку можна буде тільки в магазині оператора.
Тож, якщо ви торгуєте в мережі, номер вашого мобільного можна легко знайти в соцмережах, убезпечте власну сім-картку,-радять поліцейські Тернопільщини.

 


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська