Ще одну патронатну сім’ю створено на Тернопільщині

У Збаразькій міській територіальній громаді створили першу в цій ОТГ патронатну сім’ю.

«Укладено договір про надання послуг з патронату над дітьми з патронатним вихователем Вадимом Петровим та його помічником Оксаною Петровою. В нашій громаді це перша патронатна сім’я», – кажуть в мерії Збаража.

Завдяки цій ініціативі, діти, які опинились в складних життєвих обставинах не потраплятимуть до будинків дитини, притулків, центрів соціально-психологічної реабілітації, а перебуватимуть в сімейному середовищі до вирішення питання про повернення в рідну сім’ю або постійного влаштування в сімейні форми виховання.

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.

В патронатні сім’ї можуть влаштовуватись: новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; підкинуті, знайдені діти; безпритульні діти; діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні; діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО/ООС; інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

У Збаразькій міській раді сподіваються, що сім’я Петрових допоможе не одній дитині подолати складні життєві обставини, врятує від сирітської долі, посприяє в збереженні рідної сім’ї.


Джерело | Збаразька міська рада

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська