Що Тернополянам варто знати про йодну профілактику

У МОЗ України дали рекомендації для громадян щодо йодної профілактики в разі виникнення радіаційної аварії.
Для зменшення негативного впливу радіоактивного йоду на щитоподібну залозу використовують калій йодид, що називається йодною профілактикою. Приймання препарату блокує щитоподібну залозу та не дає накопичуватися радіоізотопам йоду.
Приймати профілактичну дозу треба лише ПІСЛЯ ОФІЦІЙНОГО ОПОВІЩЕННЯ ПРО ЗАГРОЗУ ВИКИДУ ТА НЕОБХІДНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ЙОДНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ.
Оптимальний ефект йодної профілактики досягається, якщо людина завчасно прийняла препарат за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Приймання препарату залишається ефективним одночасно з надходженням “хмари” та через 6 годин після. Фахівці не радять приймати препарат через 24 годин після її надходження.
Де взяти калій йодид?
У разі аварії передбачено оперативне визначення пункту видачі препарату, які будуть найближчими до місця проживання людей. Якщо аварія станеться, то не рекомендується залишати місце укриття до офіційного повідомлення місцевої влади, бо через це можна наразитися на ще більшу небезпеку.

Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська