Сім сучасних УЗД-апаратів отримали лікарні Тернопільщини

Тернопільщина  наприкінці минулого року отримала субвенцію на придбання обладнання для опорних лікарень.

«Таких закладів в області є шість – три в Тернополі та по одному у Бережанах, Чорткові та Кременці. Субвенція становила 42 млн грн. За ці кошти було закуплено нове обладнання. Зокрема, сім сучасних УЗД-апаратів», – повідомила начальниця управління охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко.

Усі апарати корейського виробництва з чотирма датчиками.

«Вартість кожного апарату – 1 млн 800 тис. грн. Обладнання експертного класу. Воно дозволяє якісно провести діагностику, вчасно виявити проблему та призначити необхідне лікування. Кошти субвенції надійшли в область в кінці року. В нас було мало часу на закупівлю. Але завдяки злагодженій роботі обласної адміністрації та облради нам вдалося швидко організувати роботу», – зазначив голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.

Два із семи УЗД-апаратів передали університетській лікарні.

«На базі нашого медзакладу відбудеться реконструкція відділення екстреної медичної допомоги. Там і функціонуватиме нове обладнання. Воно дозволяє проводити весь комплекс ультразвукових досліджень, як в невідкладних станах, так і в планових ситуація», – зазначив генеральний директор університетської лікарні Василь Бліхар.

Окрім УЗД-апаратів, за кошти субвенції закупили текож шість рентген-апаратів, які надійдуть в область до кінця місяця.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська