Сьогодні День шахів: історія відомого шахіста з Тернопільщини

У фондах Тернопільського краєзнавчого музею зберігають інформацію про відомих тернополян, які прославляють  наш край. Один з них Василь Іванчук – шахова легенда світу.

Народився Василь Іванчук 18 березня 1969 року в Копичинцях. Шахами почав займатися з шестирічного віку. Першим його учителем був батько, а далі розвивався сам, використовуючи унікальну пам’ять і розвиваючи аналітичні здібності.

У шістнадцять років Василь Іванчук став першим на юніорському чемпіонаті СРСР і третім в українській першості.
У сімнадцять став лідером на чемпіонаті Європи серед юнаків. Згодом здобув звання міжнародного гросмейстера.

Із того часу почалось його професійне сходження. Абсолютний чемпіон Європи, чемпіон світу в складі збірної СРСР та збірної України, чемпіон світу з блискавичної гри, віце-чемпіон світу, переможець Всесвітніх шахових олімпіад. Володар шахового «Оскара» та українських державних відзнак: кавалер Почесної відзнаки Президента, кавалер орденів «За заслуги» І та ІІ ступенів, кавалер ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня.

“Двадцять п’ять разів він ставав найкращим шахістом України, неодноразово обирався найкращим спортсменом Львова. За свої досягнення отримав звання «Шаховий гетьман України». Василь Іванчук – найсильніший український шахіст, який понад 20 років входив у десятку найкращих шахістів планети. У гру він приніс багато оригінальних ідей, за що отримав звання шахового генія”, – розповідає Оксана Кульчицька, старша наукова співробітниця ТОКМ.

У 2011 році Василь Іванчук відкрив у Львові власний шаховий клуб-школу для дітей віком від 6 до 16 років.

Отож, вітаємо усіх причетних з цим чудовим днем. Плануйте своє життя на кілька кроків вперед і тоді ніколи не опинитесь у патовій ситуації. Пат – ситуація в шахматах, коли неможливо ходити ні одною фігурою”, – зазначає Тернопільський обласний краєзнавчий музей

Як свідчить Вікіпедія, Міжнародний день шахів (International Chess Day) — міжнародне свято, присвячене грі в шахи. Відзначається щорічно, 20 липня

1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України «враховуючи вагомі досягнення українських шахістів у змаганнях на міжнародному рівні, з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади і громадських об’єднань до шахового спорту як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації шахів серед молоді, зміцнення міжнародного авторитету України завдяки досягненням шахістів» проголошено 20 липня День шахів в Україні.

Як повідомляла “обласТь”, БІАТЛОНІСТ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ ДМИТРО ПІДРУЧНИЙ ОТРИМАВ ЗОЛОТО ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ ЗА 2015 РІК

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська