Стало відомо скільки вартує день лікування від коронавірусу на Тернопільщині

Середній термін перебування пацієнтів із Covid-19 в інфекційному відділенні Тернополя 21-24 дні. вартість одного ліжкодня вирахувати складно, але можна.

Про це в телевізійній “Темі дня” на Суспільному повідомив директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

“Хоча, маємо такого пацієнта, який лікується вже 38 днів. Це все при тому, що пацієнти отримували лікування ще на амбулаторних етапах, до поступлення в стаціонар”, – прокоментував спікер.

Точну суму лікування одного пацієнта назвати складно, але середні підрахунки можна зробити.

“Є хворі, які мають супутні патології, є хворі, які мають не таку важку форму перебігу захворювання. Але в середньому, без дороговартісного препарату, який рекомендується відповідно до певних лаболаторних показників і певного стану пацієнта, і вартість одного флакона в межах 12 тис. грн. Цим препаратом ми не можемо забезпечувати пацієнтів”, – каже Ярослав Чайківський.

Повне одужання пацієнтів не завершується випискою з інфекційного відділення.

“Я хотів би наголосити на важкості перебігу коронавірусної інфекції і серйозності тих ускладнень, які вона дає. Це надзвичайно контагіозна інфекція. Переважно пацієнти мають пневмонії різної складності. Часто це є важкі двобічні полісегментарні пневмонії, які не завжди дуже просто вилікувати. Ці ускладнення вимагають дуже серйозного медикаментозного забезпечення, забезпечення кисню і ще цілої низки препаратів, які можуть дестабілізувати стан пацієнта. А якщо брати антибактеріальну терапію, тромболітичну терапію і інше медикаментозне забезпечення, то в середньому один ліжкодень пацієнта в інфекційному відділенні з Covid-19 обходиться в межах 15 тис грн. Якщо це все підсумувати, то лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією є довготривалим і дуже дороговартісним”, – розповів директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги.

Як повідомляла “обласТь”, ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР У ТЕРНОПОЛІ ОТРИМАВ СИСТЕМУ ПЛР ДЛЯ ТЕСТУВАННЯ НА КОРОНАВІРУС


Джерело | Суспільне

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська