Студенти-медики проводять уроки домедичної допомоги для школрів Тернопільщини

Студенти четвертого курсу медичного факультету Тернопільського національного медичного університету Олександр Теренда та Аліна Жемела провели курс домедичної допомоги для одинадцятикласників Скалатської загальноосвітньої школи.

«Під час багатьох невідкладних станів до приїзду бригади екстреної медичної допомоги людина може померти (гостра затримка кровообігу, масивна кровотеча, непрохідність дихальних шляхів, та ін.). Тому важливе місце в системі екстреної медичної допомоги відводиться свідкам події, а також працівникам, які не мають медичної освіти», – кажуть організатори заходу.

Курс базувався на сучасному американському протоколі домедичної допомоги. На ньому було показано основні аспекти виконання серцево-легеневої реанімації та основні тимчасові методи зупинки кровотечі.

«На жаль, сьогодні є дуже мало людей, які вміють і знають, як правильно надавати домедичну допомогу, не наражаючи себе на небезпеку і не погіршуючи стан потерпілого, тому ми, як майбутні лікарі, вирішили допомогти у подоланні цієї соціально-медичної проблеми», – зазначили організатори.

 

о.р.


Джерело | ТНМУ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська