Суд оштрафував жителя Тернопільщини за спробу контрабанди старовинного «Часослова»

Жителя Тернопільської області засуджено за замах на контрабанду богослужбової книги «Часослов», виданої у 1861 році в Почаєві.

Вироком Городоцького районного суду Львівської області жителя Тернопільщини визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст.201 (замах на контрабанду) КК України.

У вказаному кримінальному провадженні процесуальне керівництво та підтримання публічного обвинувачення в суді забезпечувалось прокуратурою Тернопільської області.

«Чоловік за попередньою домовленістю з іншою особою, планував переправити через державний кордон України з приховуванням від митного контролю «Часослову». Однак, в зоні митного контролю міжнародного автомобільного пункту пропуску «Шегині» його виявили працівники місцевої митниці та Управління СБУ в Тернопільській області», – повідомили у пресслужбі прокуратури області.

Відповідно до експертних оцінок, предмет контрабанди має історичну та культурну цінність.

Обвинувачений сприяв розслідуванню, надав викривальні покази щодо організатора злочину та уклав угоду зі слідством.

«Визнавши доводи сторони обвинувачення обґрунтованими, суд затвердив угоду про визнання винуватості та призначив узгоджене сторонами покарання у виді штрафу в розмірі понад 100 тис. грн в дохід державного бюджету», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Доля «Часослова» вирішуватиметься під час судового розгляду справи щодо організатора, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження.

 

 

о.р.


Джерело | Прокуратура Тернопільської області

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська