Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Тернопільщина, Чернівеччина та Хмельниччина об’єдналися у День Соборності

Щороку, 22 січня, Україна відзначає День Соборності??
Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення жителів обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення.
Доброю традицією є відзначати цей день символічним єднанням делегацій. Цьогоріч у Хотині, що на Буковині, зустрілися очільники Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей, а також Віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук. Вони обмінялися хлібом-сіллю, після чого урочистою ходою рушили до Хотинської фортеці. Розпочали свято з Гімну України.
«Понад сто років тому возз’єднались століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. Цей Акт став виявом прагнення українців до єднання, бажання спільно будувати соборну, незалежну країну. Сьогодні нас намагаються позбавити цього права. Через жорстоку війну, яку розпочав проти нашого народу ворог, багато міст, на жаль, відірвані від України. І хоч, поки що, нас розділяють блок-пости та артилерія, ми залишаємося єдиними. На полі бою, чи у підпіллі, у гарячих точках, чи у тилу – всі ведемо боротьбу, щоб знову бути разом», – сказав начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш.
До відзначення Дня Соборності долучилася захисниця Азовсталі Катерина Поліщук “Пташка”. Для підтримки українського духу, вона виконала гімн ОУН.
Додамо, що День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акта возз’єднання УНР та ЗУНР.
Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська