Тернопільщина готується до відзначення 150-ліття геніальної української співачки Соломії Крушельницької.

Про підготовку пропам’ятних заходів йшлося на нараді, яку провела директор департаменту культури та туризму Тернопільської ОДА Світлана Байталюк.
Вона поінформувала про те, що Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення в 2022 році Ювілею славетної оперної виконавиці, вшанування її пам’яті та популяризацію творчості.
«Цей Ювілей – всеукраїнського масштабу і заходи з цієї нагоди відбуватимуться в різних куточках України, а також – за кордоном, адже наша Соломія Крушельницька була відома далеко за межами рідного краю, а її творчості стоячи аплодували найзнаменитіші концертні зали Європи», – зазначила Світлана Байталюк.
Чимало таких заходів відбуватиметься й у Тернопільській області. В їх числі – наукові конференції, творчі конкурси, спец погашення поштової марки, створення нових екскурсійних маршрутів, пов’язаних із життям і творчістю співачки, оновлення музейних експозицій, видання тематичної літератури, створення відеороликів.
Ці та інші питання обговорили під час наради представники комунального підприємства «Фірма «Кінодністер», відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Білецької сільської ради, Меморіального музею Соломії Крушельницької у с. Біла, фахівці Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, Бучацької міської ради.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська