Тернопільська молодь заколядувала для Стуса

Сьогодні в Тернополі біля пам’ятника Василю Стусу лунала Різдвяна коляда. У такий спосіб вихованці Тернопільського осередку Спілки Української Молоді в Україні вшанували день народження поета та правозахисника.

– День народження Стуса припадає на Надвечір’я Різдва Христового. У цей день, як співає давня коляда,: «Небо і земля торжествують». От ми й прийшли з колядою і різдвяною радістю сюди, щоб подякувати людині, яка багато, і словом і ділом, зробила доброго для нашої України, – каже сумівка Леся Голик.

Український поет, перекладач, прозаїк, мислитель, літературознавець, правозахисник, борець за незалежність України – Василь Стус був одним із найактивніших представників українського дисидентського руху. За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена та частково знищена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув 4 вересня 1985 року.

Посмертно йому присуджено Державну премію ім. Т. Шевченка та звання Герой України.

 

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська