Тернопільська студентка здобула перемогу в мут-корті з питань захисту біженців

Бакалавр спеціальності «Міжнародне право» Західноукраїнського національного університету Христина Качурська здобула I місце у мут-корті з питань захисту біженців та шукачів притулку.

Захід, організований за підтримки Агенства ООН у справах біженців та ГО «Десяте Квітня», проходив у Одесі.

Після завершення конкурсу студентці запропоновано взяти участь  у мут-корті на міжнародному рівні, а саме The Levan Alexidze  Law Moot Court Competition, що проходитиме у грудні в м. Тбілісі (Грузія).

Мут-корт або судові дебати – це симулятор судового засідання. У змаганнях беруть участь команди студентів-правників різних університетів. Мут-корти проводяться з різних галузей та підгалузей права, поділяються на національні та міжнародні. Також існують мут-корти при університетах.

Завдання учасників мут-корту – написати меморандум до заздалегідь оприлюдненого кейсу. Зазвичай це гіпотетична справа, яка базується на актуальній правовій проблемі. Потім команди надсилають меморандум на перевірку організаторам. Обмежена кількість учасників переходить до усного етапу, де потрібно презентувати правову позицію перед судом. Оцінюють роботу адвокати, працівники прокуратури, професійні судді й представники юридичних фірм, які ще й залюбки діляться практичними порадами.

 

о.р.


Джерело | ЗУНУ/ТНЕУ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська