Тернопільські семінаристи отримали свій перший священничий одяг

Благословення носити підрясники отримали студенти 2-го курсу Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

Особливий молитовний Чин здійснив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк під час Вечірні у храмі Вознесіння Господнього смт. Велика Березовиця (Тернопільський район).

«Спочатку брати склали обіцянку бути вірними Христовим заповітам. Архиєпископ прочитав молитву, а ректор семінарії о. Іван Римар благословив підрясники святою водою. Відтак, особисто отримавши благословення від владики, брати вперше одягнулися у священничу одіж», – повідомили у пресслужбі Тернопільсько-Зборівської архиєпарії УГКЦ.

Владика Василій поставив братам завдання молитися один за одного та про ласку витривалості у покликанні, щоб число покликаних не зменшувалося.

Підрясник – спіднє облачення духовенства переважно чорного кольору. Це довгий, до п’ят одяг, з вузькими рукавами та наглухо застебнутим коміром. Носіння підрясника у традицією Церкви є свідченням відречення від світу богопосвяченої особи, а також знаком готовності іти у світ свідчити про Ісуса Христа.

 

о.р.


Джерело | Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська