Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Тернопільський гурт переспівав “Щедрик” по-новому (ВІДЕО)

Цьогоріч виповнилося 100 років із часу світової прем’єри “Щедрика”, у музичній обробці композитора Миколи Леонтовича. До цієї дати тернопільський музичний гурт “Bugs & Bunni” випустив свою інтерпретацію колядки “Щедрик”. Про це повідомив вокаліст і гітарист Назар Каспрук.

За його словами, так музиканти піднімають у час війни бойовий дух українців.

“Ми уже три роки активно записуємо різноманітні різдвяні пісні та плануємо це робити надалі. А своїм “Щедриком” захотіли віддати шану видатному українському композиторові Миколі Леонтовичу. Твір ми дещо змінили, зокрема, доставили слова про Україну. Автором цього фрагменту є наша вокалістка Мар’яна Гордій. У цій пісенній вставці ми хотіли показати, що наші кордони неподільні, а країна єдина та обов’язково переможе!”.

“Bugs & Bunni” готує представлення відеокліпу до “Щедрика”. Музиканти знімалися в ньому у старовинних українських строях 1900-го року. Вони із колекції тернополянки Віри Матковської.

“Наші зйомки відбулася на дуже цікавій локації. У селі Настасів. Ми знімали у старовинній шевченківській хаті. Було зимно, адже ми були в сорочках по голому тілі, але нас зігрівав генератор. Готові потерпіти, лише, щоб люди побачили й оцінили нашу обробку. До слова, ми майже усі викладаємо у музичній школі, де теж навчаємо дітей колядок. Часто займаємося при свічках, проте діток це не лякає. А на Святвечір колядуємо у родинному колі, то така добра традиція, яка об’єднує усіх українців”, – каже бандуристка Марія Маличок.

Музиканти також беруть участь у благодійних заходах на підтримку ЗСУ.

“Знаєте, дивовижно, але війна зробила так, що більше українського стало, ми об’єдналися ще сильніше. І Росія, яка напала на нас, це бачить. Адже раніше у світі Україну могли сплутати із Росією, а тепер уже точно знають, хто є хто. І оскільки країна-агресор полюбляє щось вкрасти в інших народів, зокрема, культурну спадщину, ми вкотре нагадали про наш “Щедрик” та інші колядки. До речі, у нашому репертуарі є й інші обрядові пісні, зокрема “Ой, сивая, зозуленька”, “Тиха ніч, свята ніч”. Це дві колядки, які є у нашому доробку, але ми працюємо над новими”, – розповів  Назар Каспрук.


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська