Тернопільський медуніверситет отримав сучасне лабораторне обладнання зі США

Тернопільський медуніверситет отримав сучасне лабораторне обладнання, надане  американською неприбутковою організацією з Бостона «Seeding Labs».

«Місія організації – надання доступу до наукових ресурсів за допомогою благодійних внесків таких великих корпорацій, як Гарвардський Університет, компанії Мерк, GE Healthcare Life Sciences, Новартіс, Такеда, американська урядова організація USAID та інших», – пояснили у виші.

А передувала цьому перемога Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського у програмі «Instrumental Access 2019».

Учасники конкурсу проходили суворий відбір: потрібно було не лише обґрунтувати свою потребу в обладнанні, а й продемонструвати цінність та перспективність наукової діяльності продемонструвати потенційний вплив їхньої діяльності. Крім того, оцінювалися такі фактори, як стабільність навчального закладу і країни в цілому, освітні та наукові досягнення і потужність інфраструктури.

«Завдяки перемозі ТНМУ отримав 20-футовий морський контейнер сучасного обладнання, зокрема обладнання для молекулярно-біологічних та фармацевтичних досліджень (23 кубічних метра)», – розповіли в ТНМУ.

Серед отриманого є проточний цитофлюориметр, апаратура для електрофоретичних досліджень, хроматографічне обладнання, хроматографічні колонки, центрифуги, ампліфікатор, флуоресцентний мікроскоп.

Також отримали систему для очистки води, міні-вортекси, шейкери, розхідні матеріали, витяжну шафу для зберігання реактивів, чотири потужні морозильні камери, потужний автоклав, ліофільну сушку, роторний випарювач, два потужних СО2 інкубатори для вирощування культур клітин, нагрівальні лабораторні платформи.

«Це неабияк покращить матеріальну базу, а ще дасть можливість розвивати нові напрямки досліджень», – переконані в медуніверситеті.

 

о.р.


Джерело | ТНМУ ім.І.Я.Горбачевського

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська