Тернопільський музей політв’язнів відзначив 24-ий день народження  

24-ий день народження відзначив Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів, який, віднедавна, є складовою частиною музею національно-визвольних змагань Тернопільщини.

Музейний заклад діє від 14 жовтня 1996 року. Його засновниками є Інститут національного відродження України та Тернопільська обласна спілка політв’язнів і репресованих України.

Ідея створення музею належить краєзнавцю, археологу, директору Інституту національного відродження – Ігорю Ґереті.

Станом на сьогодні виставкові зали музею розміщені у 28-ми камерах колишнього слідчого ізолятора радянської спецслужби. Будівля, в якій знаходиться музей, розміщена на вул. Коперника, 1 та була побудована на базі підвалів будинків XVII та XIX століть у 1944-1947 роках німецькими військовополоненими.

Серед експонатів – карта СРСР із зазначенням місць розташування спеціальних таборів, копія посмертної маски Степана Бандери, автентичний бронежилет Ярослава Стецька, стенди життєписів керівників збройного підпілля: Дмитра Клячківського, Омеляна Польового, Василя Сидора, Романа Шухевича та інших, речі політв’язнів, фотографії та біографії провідників ОУН і УПА, листівки 1940—1950, світлини з унікального фотоархіву УПА, знайденого 1999 в Івано-Франківській області, матеріали про репресії 1939-1941 у Західній Україні.

 

 

о.р.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська