Тернополян запрошують у драмтеатр на “Пекельну спокусу”

У Тернопільському академічному драматичному театрі показують глядачам різдвяний мюзикл “Пекельна спокуса”.

Усі персонажі, зображені в п’єсі, тим чи іншим чином перегукуються із героями традиційного українського народного Вертепу. Сюжет вистави показує підготовку до виступу з вертепним дійством, де розучуються ролі, підбираються костюми, готуються смачні страви для різдвяної вечірки. Таким чином Вертеп поєднується водночас і віртуальний, і реальний.

«Пекельна спокуса» – це мюзикл, відтак у більшості випадків актори не проговорюють свої репліки у діалогах, а співають, танцюють, виражають емоції більш підкреслено і яскраво. І музика сама по собі є одним із головних персонажів дійства. Живе звучання інструментів у виконанні оркестру, бек-вокалісти, одягнені у чорні смокінги та довгі чорні сукні, які практично постійно присутні на сцені, танцювальні номери у виконанні артистів, які постійно змінюють костюми та антураж відповідно того чи іншого вокального номера, – все це створює у глядача особливу атмосферу присутності і відчуття, що він є повноправним учасником дійства.

Як розповів режисер-постановник вистави та автор сценарію, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила, в основу мюзиклу «Пекельна спокуса» покладено п’єсу польського драматурга Стефана Кшивошевського «Чорт і шинкарка», що була написана ще на початку XX століття. Але, в принципі, окрім імені головної героїні та самого задуму про те, що Чорт хоче спокусити привабливу шинкарку (а даному випадку – господиню заїзду), у постановці В’ячеслава Жили від оригіналу майже нічого більше і не залишилося. Режисер практично повністю переписав п’єсу і навіть переніс її у наші часи, на наші терени, адже у заїзді, готуючись до Різдва, і смаколики печуть хлопцям на Схід, і передачі готують.

Під час вистави, оскільки це Вертеп, різдвяний час, у виконанні артистів звучать народні колядки. Основний настрій, запал, енергетичний посил дійству завдає музика, яку написав український сучасний композитор і співак Юрій Звонар.

Відтак на сцені багато музики, гамору, несподіванок, веселощів, співів, танців, жартів. Персонажі мають свої яскраві музичні образи, які запам’ятовуються і впізнаються.

Прекрасні танцювальні номери у виставі зробили хореографи Зіновія Бирда та Наталія Олексів, за вокальну сторону дійства відповідав хормейстер Микола Блаженко, який і сам постійно перебуває на сцені у групі бек-вокалістів, цікаву сценографію та костюми створив художник Григорій Лоїк. Загалом, у виставі можна побачити практично всю трупу театру – у ролі вертепників, хористів, бек-вокалістів. І відчуття перебування посеред великої дружної сім’ї, у якій і справді іде весела підготовка до свята, іде справжнє, реальне життя з різними його сторонами, глядача не полишає. Більше того, створюється враження, що усі присутні в залі є його частиною.

«Цю виставу ми створили не завдяки тим обставинам, які нас оточують, а  наперекір їм. Як кажуть, ми не здамося і будемо сміятися наперекір ворогу, який нас атакує», – каже режисер В’ячеслав Жила.

Переглянути різдвяний мюзикл «Пекельна спокуса» на сцені Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка можна буде ще сьогодні, 25 та 31 січня. Початок вистав о 18 годині.


Мітки: , ,

Джерело | Тернопільська Липа

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська