Тернополяни, ставайте помітними на дорозі та вигравайте призи

За статистикою, через скорочення світлового дня помітно збільшується кількість ДТП за участі пішоходів на автомобільних дорогах та вулицях населених пунктів. Істотно покращити видимість пішоходів для водіїв та, відповідно, зберегти життя та здоров’я громадян допоможе використання одягу світлих кольорів та світловідбивних елементів.
🧍‍♂️🧍‍♀️ 🚗 Пішохода в темному одязі, за поганих погодних умов, водій помічає на відстані 30-40 м. Якщо ж на дорозі ожеледиця, уникнути аварії майже неможливо.
Пішохода в одязі із світловідбивачами водій побачить за 150 м. Дослідження експертів свідчать, що світловідбивачі у 6 разів зменшують ризик аварії за участю пішохода, адже водії помічають пішоходів раніше, тому реагують швидше.
👱‍♂️ Батькам слід потурбуватися про безпеку своїх дітей та придбати для них світловідбивні елементи вже зараз. Тим паче варіантів є чимало і малюк може вибрати те, що йому буде більше до душі:
Підвіски – їх закріплюють на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька).
Значки – закріплюють у будь-якому місці на верхньому одязі.
Нарукавні пов’язки та браслети – можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку (краще чіпляти їх з обох боків).
Брелоки – прикріплюють до сумок, які несуть у правій руці, ідучи назустріч автомобільному потоку. Рюкзак, відповідно, за спиною.
🚶‍♂️🚶‍♀️ Пам’ятайте, світловідбивачів багато не буває – чим їх більше, тим краще. Приміром, на таких аварійно-небезпечних ділянках як перехрестя двостороннє розміщення світловідбивача зробить пішохода помітним для водіїв, які рухаються в обидві сторони.
Безпека на дорозі залежить від кожного з нас. Віримо, що серед наших підписників є чимало відповідальних пішоходів, тому оголошуємо мініконкурс.
📸У коментарях до цього допису надсилайте свої фото зі світловідбивачами. Автори 3 світлин, які наберуть найбільше вподобайок, отримають призи від Укравтодору. Призерів оберемо у понеділок, 18 жовтня, пише Укравтодор

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська