Триває акція “Первоцвіт-2020”

Щоб зберегти якомога більшу кількість рослин, в Україні проводять природоохоронну акцію “Первоцвіт – 2020”.

Відповідно до ст. 90. Кодексу України про адміністративні правопорушення, погіршення, знищення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого. Крім того браконьєри відшкодовують збитки, завдані навколишньому природному середовищу у розмірі від 37 до 62 грн. за кожну незаконно зібрану рослину (згідно Постанови Кабінету міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030).

У природному заповіднику “Медобори” видали наказ “Про організацію і проведення операції “Первоцвіт- 2020”, згідно якого створюють оперативно-рейдові групи з працівників служби державної охорони, які посилять охорону місць зростання ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України.

Фото зі сторіки заповідника “Медобори” у фейсбуку.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська