Твір тернопільського автора потрапив до короткого списку премії «Книга року ВВС – Есеїстика-2020»

Книжка уродженця Тернопільщини Василя Махна «Уздовж океану на ровері» увійшла до Короткого списку літературної премії Книга року ВВС – Есеїстика-2020.

Видання побачило світ у 2020 році в столичному видавництві «Yakaboo Publishing».

Нова книжка есеїстики Василя Махна – це мандрівка в історію, у минувшину – у пам’ять, у дошукування свого коріння. Подорож уздовж океану на ровері – метафора життя, укладена з мозаїки споминів, переживань, емоційних станів, зустрічей і прощань, якими письменник відверто ділиться з читачами.

Книжку укладено з досвіду та сумнівів, насичено родинними історіями та зустрічами, країнами і містами, епохами та миттєвостями – тобто усім, що наповнює наше життя.

Переможців премії «Книга року ВВС-2020» оголосять на онлайн-церемонії, яка відбудеться 11 грудня.

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію у розмірі гривневого еквіваленту £1 000.

Василь Махно (нар. 8 жовтня 1964, м. Чортків Тернопільської області) — український поет, прозаїк, есеїст, перекладач, літературознавець. Член Національної спілки письменників України, АУП. Учасник гурту «Західний вітер» (1992). Кандидат філологічних наук (1995). Член міжнародного ПЕН-клубу. Член Українського ПЕН.

Лауреат премій: імені Степана Будного (1994), журналу «Кур’єр Кривбасу» (2007, 2008), Фонду Лесі та Петра Ковалевих (2009), Міжнародної премії «Povelje Morave» (2013), книги року BBC (2015).

До 2000 року жив та працював у Тернополі. У 2000 році переїхав жити та працював в США у Нью-Йорк. У Нью-Йорку він обійняв посаду ключового науковця НТШ-Америка.


Джерело | ВВС-Україна

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська