У Бучачі покажуть фільм про забуті мелодії і ритми української естради

Одна з найгучніших кінопрем’єр літа – фільм про забуті мелодії і ритми української естради “Вусатий фанк” буде показана у Бучачі.

Презентуватиме стрічку сценарист Віталій Бардецький.

Громадянам СРСР немає потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd — так вважала партія. Але все змінилося наприкінці 1960-х: за вказівкою політбюро, в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм: замість лояльних партії музикантів, влада отримала сучасну та самобутню музичну сцену. Ці музиканти не любили, щоби їхні гурти називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва – Вусатий Фанк!

Мало того, що ансамблі звучали круто, вони ще й виглядали як заокеанські зірки. Смерічка, Березень, Дзвони, Водограй, Мрія, Світязь, Жива вода, Візерунки шляхів, Арніка — ці ансамблі збирали стадіони та багатотисячні зали, однак сьогодні їхні пісні майже забуті. Усі співають «Червону руту», але тоді, у 70-ті, подібних пісень було дуже багато.

Автором ідеї та сценаристом фільму виступив Віталій Бардецький – музичний журналіст, концертний промоутер, екс-PR менеджер «Океану Ельзи» та інших українських гуртів.

Пан Віталій не простий гість, який представить фільм у Бучачі, він народився тут та певний час проживав.

Тому кожен житель має можливість не тільки подивитися стрічку, але й побачитися з членом авторського колективу.

Чекаємо всіх у неділю, 22 серпня, о 20 годині.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська