У Бучацькій єпархії УГКЦ відзначили 10-річчя єпископства владики Дмитра Григорака

У суботу, 18 вересня 2021 року, керуючий Бучацькою єпархією УГКЦ владика Дмитро Григорак відзначив 10-річчя єпископської хіротонії.

З цієї нагоди у катедральному соборі Святих Петра і Павла у Чорткові відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку звершив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з єпископами УГКЦ і за участю монашества та єпархіальної громади.

Привітати владику Дмитра Григорака із 10-річчям архиєрейської хіротонії до Чорткова разом із Главою Церкви прибули численні представники єпископату, влади та громадськості.

У вітальній грамоті з нагоди ювілею Блаженніший Святослав від імені свого і Синоду Єпископів УГКЦ відзначив жертовне і віддане служіння владики Дмитра Григорака Церкві, Україні і Божому людові: «Святкування Вашого ювілею − велика подія для всіх нас. Разом із Вами заносимо до престолу Всевишнього наші молитви, дякуючи Богові за те, що покликав Вас на дорогу жертовної посвяти Церкві та рідному народові. Ваше служіння як єпископа Бучацького є прикладом доброго пастиря, який кладе душу свою за овець своїх (Ів. 10, 11)».

Блаженніший Святослав відзначив, що ці десять років владика Дмитро прожив для Бога, а водночас для України, для української громади.

«Сьогодні владика Дмитро показав мені найбільше багатство своєї єпархії: перед службою Божою він мене завів у Дім милосердя – до людей зі зранених сімей, дітей з особливими потребами. Повів мене до родин воїнів АТО. А просто за стіною тієї кімнати, де мешкає владика, є Дім старців: я побачив батьків і матерів тих, хто виїхав на Захід; цих людей, які вже майже лежать на смертному лоні, нема кому доглянути… Ці доми – велике багатство нашої Церкви», – сказав у вітальному слові Глава УГКЦ.

Він подякував владиці Дмитрові за те, що той гідно здійснював своє єпископське служіння впродовж тих десяти років.

 

 


Джерело | Департамент інформації УГКЦ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська