У одному з міст Тернопільщини працюють над створенням екохабу

У Кременці на Тернопільщині планують створити Регіональний еколого-просвітницький центр «ЕКОХАБ KREMENETS».

Центр планується створити з просвітницькою та навчальною метою на базі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

Про це розповіла ініціатор такого проекту кандидат біологічних наук Оксана Галаган.

«Проєкт передбачає кілька завдань: підготовку навчально-практичного курсу «Екологічний стиль життя» серед вибіркових компонентів, створення бібліотеки сучасних ековидань, виставку дружніх до довкілля екотоварів, роздільний збір ТПВ і батарейок та підготовку навчально-методичної праці «Екологічні календарі», – розповіла пані Оксана.

До речі, цей проект увійшов у четвірку фіналістів навчально-практичного курсу підготовки фахівців з управління відходами «Zero Waste Academy», який проходить за сприяння посольства Фінляндії в Україні.

«Практична частина триватиме наступні 5 місяців (березень-липень 2021), тобто, для чотирьох переможниць історія тільки починається: після підписання меморандуму нас очікує 5 місяців плідної праці над реалізацією кожного проєкту», – каже Оксана Галаган.

Реалізовувати проєкти допоможуть персональні ментори, а по завершенню буде відзнято ролики про громади та проєкти.

Ментор Кременцької інціативи – відома київська екоактивістка Анастасія Мартиненко, яка є головою ГО «Zero Waste Society». В кінці березня планується її приїзд до Кременця для підтримки проєкту і проведення лекції для студентів-екологів та усіх бажаючих.


Джерело | Кременецька гуманітарно-педагогічна академія

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська