У селі, неподалік Тернополя, відбулося вшанування відомої Чудотворної ікони

У селі Буцнів Тернопільського району вшанували місцеву Чудотворну ікону, яка прославилася багатьма зціленнями та дивами.

11 липня парафію Непорочного Зачаття Діви Марії с. Буцнів  візитував архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Кир Василій очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Багато священників служили вірним уділяючи Таїнство Покаяння.

Після Євангельського читання митрополит виголосив проповідь, в якій пригадав прочанам історію Буцнівської чудотворної ікони, за заступництвом якої побажав кожному з присутніх утвердження та зміцнення у вірі.

Відтак відбувся чин Малого освячення води, уділення повного відпусту та похід з копією Чудотворної ікони кругом церкви з окропленням присутніх освяченою водою.

Буцнівська чудотворна ікона Божої Матері Одигітрія – є намальованою на полотні копією Ченстоховської (Белзької) чудотворної ікони.

Зберігається в церкві Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в селі Буцневі Тернопільського району Тернопільської області.

Ікону в 1729 році подарував громаді церкві староста Матвій Цивінський.

25 січня 1737 року її чудотворність особливою грамотою підтвердив Львівський митрополит Атанасій (Шептицький).

1738 року за сприянням Андрея Шумлянського в Буцневі відбулася коронація чудотворної ікони.

 


Джерело | Тернопільсько-Зборівська архиєпархіїя УГКЦ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська