У Тернополі організували фестиваль на підтримку дітей з рідкісними захворюваннями

У Тернопільській міській дитячій лікарні організували флешмоб на підтримку дітей з орфанними захворюваннями.

Це вроджені або набуті захворювання, більшість яких діагностують в ранньому віці, 80% з них-генетично обумовлені.

Пацієнти з орфанними захворюваннями потребують дороговартісного, безперервного та пожиттєвого лікування.

З метою підтримки осіб з рідкісними орфанними захворювання та підвищення обізнаності про рідкісні хвороби і їхній вплив на життя людей, 29 (28) лютого відзначається Міжнародний день рідкісних (орфанних) захворювань.

У лікувальному закладі, розмістили, дошку, щоб діти, батьки та медичні працівники змогли на ній залишити відбиток своєї долоні на знак підтримки хворих  дітей.

«Сьогоднішнім заходом ми хотіли достукатись до усіх небайдужих. Потрібно надавати допомогу дітям з орфанними захворюваннями, дітям які потребують тривалого лікування, – пояснив директор міської дитячої комунальної лікарні Андрій Артимович. – Для того, щоб їхнє життя було радісним та щасливим, ми б хотіли привернути увагу нашої спільноти, об’єднуйтесь заради спільної допомоги і підтримки».

У мерії Тернополя зазначили, що з місцевого бюджету щороку надається цільова фінансова підтримка лікувальним закладам для забезпечення пацієнтів, які хворіють на рідкісні захворювання, харчовими продуктами спеціального дієтичного споживання та ліками.

Фінансування лікування жителів Тернопільської громади з орфанними хворобами відбувається завдяки комплексній Програмі «Здоров’я громади на 2019-2021 роки».


Джерело | Тернопільська міська рада

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська