У Тернополі провели в останню путь відому громадську діячку

Сьогодні, 28 червня, у Тернополі провели в останню путь відому громадську діячку, політв’язня та борця за волю України Ольгу Жулковську.

Попрощатися з активною учасницею національно-визвольних змагань прийшли рідні та близькі, представники громадськості.

Останній земний спочинок 91-річна пані Оля знайшла на Микулинецькому кладовищі Тернополя.

Звістка про її смерть засмутила тих, хто знав і шанував Ольгу Андріївну. А таких було чимало, бо все своє життя вона поклала на вівтар служіння українській ідеї та українському народові.

«Ольга Андріївна Жулковська народилася 12 липня 1928 року в селі Глібів Гусятинського району на Тернопільщині в селянській родині, в якій отримала міцне патріотичне виховання. У 1943 році стає до лав революційної ОУН, заприсягнувши віддати всі сили боротьбі за волю України і дотримувалася приречення все життя. В лавах ОУН також перебувала рідна сестра Стефа, яка загинула в боротьбі», – йдеться у співчутті Теренового Проводу ОУН.

19 січня 1950 року дівчину разом з родиною було заарештовано і після кількох місяців катувань вивезено в Амурську область. Лише через 10 років тяжко хворій жінці з інвалідністю після тяжких мук і поневірянь та болючої втрати малого сина вдалося повернутися до рідного краю. Працюючи, вчилася, закінчила середню школу і Львівський технікум.

«Перше щастя у своєму житті, вистражданому, знівеченому, настало в часі відродження Української Держави. Я забула про всі свої нещастя і пішла назустріч новій долі, на боротьбу за все своє рідне, вистраждане…», – згадувала пані Ольга.

Вона була організатором і учасником багатьох патріотичних заходів в різних куточках України, делегатом різних з’їздів і конференцій. членом Ради Спілки політв’язнів і репресованих та головою Ліги українських жінок Тернопілля, користувалася заслуженим авторитетом в патріотичному середовищі і була добрим наставником і опікуном молоді. Автор поетичних збірок та спогадів.

Висловлюємо глибокі і щирі співчуття рідним і близьким Покійної. Завершуємо сумне слово рядками з її вірша:

 

І стежина моя була повсякчас прямою,

Так, як вторувало мені моє життя.

Я шляху не сплямила ні зрадою, ні ганьбою,

З чистим серцем до тебе я, ненько, прийшла.

 

Скажіть, що жила, працювала,

Для України все віддала

І вас на це благословляла.

 

Вічна пам’ять…

Як повідомляла “ОбласТь”, 26 червня відійшла у засвіти відома на Тернопільщині громадська діячка Ольга Жулковська.

 

о.р.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська