У Тернополі росте Червонокнижна рослина

У Тернополі росте Червонокнижна рослина – Тис Ягідний. Вічнозелена рослина стала окрасою в центрі міста.  Особливість її полягає в червоних ягідках, які подібні на намистини й створюють особливу атмосферу осені.

У Стародавньому Єгипті з тиса робили саркофаги. У деяких країнах деревиною тиса народ платив данину феодалам. За рахунок поєднання «живучості» і в’язкості деревини тис був одним з найкращих матеріалів для виготовлення луків. З тиса робили, наприклад, середньовічні англійські довгі луки. Традиційно деревину використовували в токарстві та для виготовлення довгих луків і держаків для інструментів.

Один з найстаріших у світі збережених дерев’яних артефактів – це вістря списа з тиса, якому, за оцінкою, близько 450000 років (Yew, 2018).Раніше тисова деревина використовувалась для оздоблення княжих і королівських палаців. З неї виготовлялися найкращі луки для воїнів. На Гуцульщині виготовляли тисові хрести, тисові лави, двері тощо.

Сьогодні, зважаючи на малі запаси тиса, з його деревини роблять різні сувеніри та, також, продовжують використовувати у будівництві, в столярній і токарній справі, для оздоблення меблів і музичних інструментів, у вигляді фанери (European Yew, 2007). Тис ягідний – чудове дерево, яке зберігає свою декоративність круглий рік.

Ця рослина відрізняється повільним темпом росту і тривалим періодом життя. У природному середовищі тиси можна зустріти на території Західної або Південної Європи.

Існувало повір’я, що людину можна отруїти, подавши їй вино в кубку з тиса, що насправді не є ймовірним. Чим старша хвоя тиса, тим вона отруйніша. «Ягоди» (без насіння) їстівні й солодкі, але для більшості людей дещо неприємної драглистої структури


Мітки: , , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська