У Тернополі відбудеться прем’єра нової програми оркестру НАОНІ «Гуц and Roll. Найкращі інструментальні хіти»

19 вересня 2021 року найпотужніший оркестр України НАОНІ Оркестра завітає у Тернопіль з новою програмою «Гуц and Roll. Найкращі інструментальні хіти сучасних українських композиторів». Це буде перша презентація нового проекту наживо, далі оркестр вирушить з концертним промо-туром по містах України. Виступ розпочнеться о 19:00 в Драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка.

Ідея програми виникла ще під час першого локдауну. В умовах карантину колектив оркестру потребував нового амбітного завдання, яким став пошук найкращих взірців сучасної української інструментальної музики та її оркестрове аранжування у фольковому, джазовому та рок стилях. Творча група оркестру провела дослідження, прослухала величезну кількість музичного матеріалу та поспілкувалась з багатьма композиторами з різних куточків України. В результаті у репертуарі НАОНІ з’явились 18 нових творів, які увійшли в альбом, частину композицій склали авторські аранжування таких народних пісень, як «Верше мій, верше», «Гуцулка Ксеня», «Ой, у лузі червона калина» тощо.

«У нас була ідея створити музичну програму, яка б запам’яталась надовго та несла в собі ознаки оригінальної української музичної ідентичності. Ми звернулись до кращих українських композиторів, аранжувальників і виконавців, у яких органічно поєднуються автентичність і сучасне мислення. – Розповідає головний диригент та художній керівник оркестру, Народний артист України Віктор Омелянович Гуцал. – Разом ми створили програму дивовижної музики із притаманним тільки НАОНІ колоритом та яскраво-незабутньою стихією».

Наприкінці 2020 року, завдяки Українському культурному фонду, концерт «Гуц and Roll. Найкращі інструментальні хіти» був записаний в аудіо та відео версії та презентований онлайн. Трансляції охопили 21 область України, країни Європи, Близького Сходу, Північної Америки, та отримали багато захоплених відгуків. Восени 2021 року нова програма вперше буде представлена наживо. Прем’єра відбудеться у Тернополі.

«В новому проекті зібрані найкращі музиканти та найцікавіші інструментальні інновації, таке поєднання надало можливість записати сучасну програму, якою зацікавились і в Україні, і далеко за її межами.  – Говорить продюсер та режисер-постановник проекту Олесь Журавчак. – «Гуц and Roll» – це лабораторія українського музичного мистецтва, яка охоплює три покоління композиторів та фіксує нову історію нашої країни в її звучанні. Наразі ми презентуємо перший альбом, надалі плануємо доповнювати проект та розширювати його географію».

Музичний проект «Гуц and Roll» – це близько двох годин інструментальної музичної експресії, емоційне захоплення та справжня насолода від унікального звучання НАОНІ. Традиційне звучання, сучасна динаміка, мелодика і ритми, бездоганне виконання та інноваційна подача «Гуц and Roll» –  таке поєднання здатне задовольнити аудиторію найбільш витончених меломанів та надати поштовх до розвитку музичного смаку тим, хто лише починає захоплюватись українською музикою. А вибір найкращих творів вітчизняних композиторів та їх неповторне аранжування, дозволить слухачеві впевнитися у світовому рівні сучасної української інструментальної музики.

На запрошення оркестру у проекті «Гуц and Roll» взяли участь та написали нові твори такі видатні українські композитори, як Юрій Шевченко, Андрій Шусть, Іван Тараненко, Ігор Юзюк, Борис Севастьянов, Віктор Дмитренко, Сергій Бедусенко, Ігор Поклад, Віктор Губанов та інші. Авторські опрацювання народної музики та аранжування для оркестру зробили музиканти НАОНІ: головний диригент та художній керівник Віктор Гуцал, диригент Олег Кунтий, Юрій Яценко, Тарас Столяр, Андрій Войчук, Надія та Володимир Овчарчин.

Концерт організовано Благодійним фондом «Омріяна Країна» та відбудеться за підтримки Українського культурного фонду.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська