У Тернополі відбулося спецпогашення поштової марки з нагоди відзначення 110 річниці з Дня народження Ярослава Стецька

У Тернополі відбулося спецпогашення поштової марки з нагоди відзначення 110 річниці з Дня народження українського політичного та військовий діяча – Ярослава Стецька.

Участь у заході взяв голова облдержадміністрації Володимир Труш.

Володимир Труш зазначив, що зараз як ніколи варто пам’ятати таких визначних людей, котрі все своє життя боролися за незалежність України. Ми повинні цінувати їхнє надбання та розвивати країну. Ярослав Стецько – це людина, яка жила українською національною ідеєю. Ще з юнацьких років він став учасником національно-визвольної боротьби, був активістом патріотичних підпільних організацій. Зазнав репресій, ув’язнень і від польської окупаційної влади, і від німецької, і від радянської. Але і здобув світову славу, як один із лідерів світового антибільшовицького руху.

Стецько називав себе “маклером без держави”. Бо допомагав іншим державам і їхнім представникам у контактах зі світовими лідерами, хоч його нація сама була позбавлена державності. Найнадійнішими союзниками вважав іспанського генерала Франсіско Франко і китайського президента у вигнанні Чан Кайші. Товаришував із Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Джоном Гекетом. Під впливом Стецька той написав книжку “Третя світова війна”. У ній змоделював ситуацію — націоналісти захопили керівництво КДБ, здійснили переворот і розвалили СРСР.

Також з нагоди пам’ятної дати відбулося відкриття тематичної виставки, на якій представлені унікальні експонати, серед яких особистий комп’ютер, за яким Ярослав Стецько працював у часи еміграції у Мюнхені. Всі охочі мали можливість ознайомитися з експонатами виставки, які дозволяють уявити, як жив очільник УПА. Також на завершення заходу було представлено відеоролик із записом інтерв’ю Ярослава Стецька.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська