У Тернополі відбувся Відкритий чемпіонат області з армрестлінгу та адаптивного армрестлінгу. У ньому взяли участь вихованці спортивних шкіл краю та ветерани.
«У чемпіонаті взяли участь понад 170 учасників різних вікових категорій. Важливо, що долучилися близько 40 ветеранів. Вони є прикладом мужності та наполегливості, саме завдяки їм ми маємо можливість проводити такі заходи», – розповів керівник відокремленого підрозділу Громадської організації «Федерація армрестлінгу України» Вадим Стецюк.
За його словами, змагання мали благодійну мету – допомогти ЗСУ.
«Нам вдалося зібрати 1,1 млн грн для допомоги нашим військовим завдяки підтримці друзів, партнерів, бізнесу та громад області. Кошти передали 1-шій окремій танковій Сіверській бригаді», – додав Стецюк.
Спортсмени змагалися одночасно за трьома столами. За двома – вихованці спортивних шкіл та за одним – ветерани. Організатори кажуть, це чудова нагода для дітей поспілкуватися із захисниками, висловити їм свою вдячність та обмінятися спортивним досвідом.
Підполковник Олександр Олесенко наголосив на важливості партнерства та підтримки, подякував благодійникам за зібрані кошти, які підуть на БпЛА та техніку, і підкреслив ефективність українських військових, зокрема ліквідацію 1100 окупантів на Курщині.
“На цьому заході я маю на меті побудувати партнерство та підтримати учасників змагань. Показати їм, що вони боряться за перемогу тут, а ми боремося з ворогом у напрямку Суджі, на Донеччині і також його перемагаємо. Також сьогодні ми вручили подяки організаторам змагань, підприємцям та представникам громад за підтримку нашої бригади та зібрані кошти. Вони будуть витрачені на системи БпЛА, ремонт та обслуговування техніки. Адже, якщо ми матимемо необхідну кількість безпілотників саме таких, які нам потрібні, ми ще ефективніше будемо нищити ворога. Зокрема на Курщині нам вдалося ліквідувати 1100 окупантів” – розповів заступник командира з логістики 1-ї окремої танкової Сіверської бригади підполковник Олександр Олексенко.
Один з лідерів змагань серед ветеранів – 32-річний Вадим Ромашевський. У перші дні повномасштабного вторгнення він приїхав з Італії, щоб стати на захист України.
«Я служив у 85 батальйоні 105-ї бригади. У жовтні 2024 року отримав важке поранення і втратив ногу. Протезувався у Тернополі. Лише нещодавно мене виписали з лікарні. Ці змагання – чудова нагода поспілкуватися з побратимами і випробувати свої сили», – каже Вадим.
34-річний Ярослав Антонюк зазнав важкого поранення у 2014 році під час звільнення Слов’янська у ближньому бою.
«Я спершу не міг ходити, потім пересувався на візку. Але не здавався – і зміг стати на ноги. Для мене спорт – це невід’ємна частина мого життя. У залі, куди я ходжу, хлопці займалися армрестлінгом, я теж спробував, і мені сподобалося. Вже навіть був на кількох змаганнях. Буду тренуватися надалі», – додав Ярослав.
Тарас Дегідь з Тернополя прийшов на змагання з дівчиною.
«Я служив у 2015-16 роках у ЗСУ. Пережив ампутацію, протезування. У реабілітації після поранення мені дуже допоміг спорт – я займаюся пауерліфтингом. Також важливо, коли поруч є близькі люди і їх підтримка», – сказав Тарас.
Мітки: армреслінг, змагання, новини Тернополя, чемпіонат