У Тернополі відкрили банерну виставку «Проти Голіафа»

З нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня Українського козацтва та 78-ої річниці від дня створення Української повстанської армії (УПА) у Тернополі відкрили банерну виставку «Проти Голіафа».

Виставку презентували у національному музеї визвольної боротьби Тернопільщини. Подіє є символічна, адже сьогодні, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, музей відзначає 24-річницю від дня заснування.

«Декалог українського націоналіста – “Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї” – це не просто слова. Історія старшого наукового працівника музею політв’язнів Ігоря Олещука це доводить. Він показує нам як потрібно любити Україну. Сьогодні цей дух перейняла молодь, для того, щоб продовжувати розбудовувати нашу державу», – каже заступник голови Тернопільської обласної адміністрації Віктор Устенко.

Проєкт «Проти Голіафа» покликаний розповісти історію жінок і чоловіків з УПА, які кинули виклик двом тоталітарним режимам. Це — Степан Бандера, який не зламався в нацистському концтаборі й не відкликав Акт відновлення Української Держави; Роман Шухевич, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом; Василь Галаса – автор ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб пробити залізну інформаційну завісу; Василь Кук, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича; Євген Грицяк – один із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу; Катерина Зарицька — організаторка Українського Червоного Хреста; Ірина Тимочко-Камінська – надрайонна провідниця, бойова командирка, котра ще зі шкільної лави пішла в армію й особисто брала участь у боях; Ілля Оберишин, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.

Організатор: Центр досліджень визвольного руху. Партнери: Український інститут національної пам’яті та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ». Над проєктом працювали: Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Петро Клим, Катерина Ніколаєнко, Олена Шарговська, Назар Ясиневич, Ярина Ясиневич.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська