У Тернополі відкрили виставку авторських ляльок «Лялькоміфи»

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка авторських ляльок  «Лялькоміфи» мистецького гурту «Леля» з міста Кременець. Захід приурочили до Міжнародного дня захисту прав дитини, який щороку відзначають у перший день літа.

«Ідея створення гурту лялькарок зародилася ще у 2020 році, поштовхом став фестиваль «Лялькове диво», який відбувся у Кременці. У наступні роки активно обговорювався цей задум, але війна змусила майстринь відкласти реалізацію даного проєкту. І тільки у 2023 році, а саме 21 березня у Міжнародній день лялькарів, відбулася презентація гурту лялькарок «ЛЕЛЯ» втіленим першим проєктом «Боже, як болить…»», – розповіла завідувачка відділу науково-просвітницької роботи Оксана Гулик.

Мета мистецького гурту – щороку в день лялькаря презентувати новий проєкт авторських тематичних ляльок. У першому проєкті – «Боже, як болить…» – лялькарки представили роботи, які розкривають тему болючих наслідків, що несе українському народові розпочата росією війна. Творча натура кожної авторки по-своєму відчуває біль війни, тому всі свої емоції передають через виготовлену ляльку.

Цьогорічна тема виставкового проєкту – «Лялькоміфи».

«У цьому проєкті лялька представлена таємнича і загадкова, як темна ніч та ясне небо. Це про давні міфи та легенди, що жили серед наших предків. Це персонажі чарівних істот українських міфів очима лялькарок. Це спадок, що отримають наші нащадки, це спадок, що отримали ми від своїх предків», – розповіла ідейна засновниця гурту, майстриня лялькарства Олена Локатир.

У відвідувачів буде гарна нагода познайомитися із міфічними ляльками, які експонуються на виставці.

«Виготовлення ляльок – це мистецтво, що потребує від майстра глибокого розуміння пластики, кольору, текстури та психології. Лялькарі здатні створювати персонажів, які здійснюють подорож через час і простір, співають, танцюють, сміються та плачуть. У кожну ляльку вкладено творчість мисткинь, яка зачарує глядачів», – поділилася Оксана Гулик.

Усіх охочих запрошують відвідати виставку, яка діятиме до 30 червня 2024 року.

91a09c20f50e6095152ff2fcf461a328.jpg


Мітки: , ,

Джерело | Тернополяни

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська