Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

У Тернополі відкрили виставку “Окупована спадщина півдня України: кам’яні вишиванки Нової Каховки”

Сьогодні у Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відкрили виставку “Окупована спадщина півдня України: кам’яні вишиванки Нової Каховки”.

Проєкт було створено у березні 2022-го року Новокаховським товариством охорони культурної спадщини та Бюро спадщини Львова.

Співавторка проєкту та співзасновниця ГО  “Новокаховське товариство культурної спадщини” Єлизавета Євсеєва каже метою виставки є показати українську індентичність південної частини країни.

– У нашому суспільстві є міф, що південь – проросійський, радянський і що там немає українського коріння. Усі ми дійсно дуже мало знаємо нашу спадщину, тож розповідати про неї тут, а тим більше за кордоном без таких яскравих матеріалів дуже складно,– говорить Єлизавета Євсеєва. – Другим посилом виставки стало те, що мешканці півдня зараз здебільшого за кордоном. Там вони почуваються незатишно проте, коли у їхні країни приїжджає наша виставка можна прийти і показати з якого ти міста. Ти починаєш пишатися своїм українством та тим, що маєш щось таке унікальне, чого немає в жодному іншому містечку Європи. 

Робота над створенням виставки розпочалася у Львові після початку повномасштабного вторгнення та тривала кілька місяців. Світлини довелося шукати у фотографів, які свого часу були у Новій Каховці. каже членкиня Національної спілки архітекторів України, засновниця ГО  “Новокаховське товариство культурної спадщини” та співавторка проєкту Тетяна Євсеєва.

Виставку вже представили у низці міст України та світу, зокрема: Львів, Дрогобич, Івано-Франківськ, Чернівці, Венеція (Італія), Вроцлав, Варшава, Олешниця (Польща).

Координаторки проєкту також провели для присутніх лекцію про кам’яні вишиванки та воркшоп, де усі охочі могли спробувати власноруч відтворити орнаменти.

 Боячись втратити ми почали пізнавати та відновлювати ці вишиванки у Новій каховці.Зараз цей шлях проходить наша молодь. Саме тому своє треба знати, пам’ятати про нього і відновлювати, – каже Тетяна Євсеєва. – В Олешниці на воркшопі була жінка, яка слухала дуже уважно нашу розповідь про вишиванки. Потім вона підійшла до Лізи і розпитувала, що потрібно для створення цих орнаментів, вирізала свою фігуру. Вже в кінці вона розповіла, що родом з Донецька і її будинок повністю зруйновано. Сказала, що повернеться, відбудує його і обов’язково зробить на ньому вишиванку.


Мітки: , , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська