У Тернополі відкрили виставку про українців в нацистських таборах

У Тернопільському музеї політв’язнів відкрито документальну виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори».

Захід відбувся з ініціативи облдержадміністрації та присвячений 76-ій річниці вигнання нацистів з України і вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни.

Матеріали банерної виставки, підготовленої Українським інститутом національної пам’яті,  розповідають про 30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху.

«Вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюку, в інших концтаборах нацистської Німеччини. Вони розчинилися в морі інших національних груп: «росіян» (громадян СРСР), «поляків», «угорців», «румунів». Через те, що Україна не була незалежною, ми не знаємо, скільки наших співвітчизників пройшли нацистські «млини смерті». Але український вимір концтаборів ілюструють долі українських в’язнів», – кажуть автори виставки.

Експонуватиметься вона у музеї впродовж двох тижнів і переглянути її зможуть усі охочі.

 

о.р.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська