У Тернополі відзначили хрещення Київської Русі – України

Міжконфесійним молебнем та святковим освяченням води відзначили у Тернополі 1033-тю річницю Хрещення Київської Русі – України.

Молебень священнослужителів традиційних християнських церков та тернополян відбувся біля пам’ятного Хреста, встановленого на набережній ставу.

Участь у заході також взяв заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Віктор Устенко.

«Ми відзначаємо День Хрещення Київської Русі – України. Саме в цей день 1033 роки тому Великий князь Київський Володимир охрестив Київську Русь – Україну. Цей вибір не лише віри, а й свободи та рівноправства. Володимир Хреститель канонізований православною і католицькою церквами, як рівноапостольний святий. Можна сказати, що саме завдяки йому в сучасній Україні є місце всім церквам і конфесіям. Так, це наша історія. Вона не в міфах чи легенда, вона у наших Героях, назвах міст та вулиць. Вона викарбувана на стінах зведених храмів. Не лише у столиці, а по всі Україні. І це вкотре доводить соборність усіх українців та всіх українських земель. Єдність нашого державного та духовного початку», – каже Віктор Устенко.

Також, окрім молебню за мир та добробут в Україні, священнослужителі благословили присутніх людей та освятили воду.

Додамо, що українці 28 липня святкують День Хрещення Київської Русі-України. Ця свято відзначається у країні згідно з указом Президента від 25 липня 2008 року


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська