У Зарваниці відбулася Всеукраїнська проща Марійських і Вівтарних дружин

У Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулася ІV Всеукраїнська проща Марійських та Вівтарних дружин.

Окрім безпосередньої присутності, охочі мали нагоду долучатись до паломництва за допомогою онлайн-трансляції на офіційних сторінках МДЦ у соціальних мережах.

Традиційно паломництво розпочалося спільною молитвою.

Маленькі паломники усі разом взяли участь в  Архиєрейській Святій  Літургії, яку очолив єпископ-помічник  Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк у співслужінні адміністратора малої базиліки Зарваницької Матері Божої о. м. Дмитро Квич та численних священнослужителів.

У пастирському слові владика Теодор запросив кожну дитину єднатися біля Ісуса, який є нашим добрим Пастирем, просити у Нього здоров’я для рідних, мудрості у навчанні, любові до рідної землі та наголосив, що Ісус завжди кожного з нас чекає у молитві.

По завершенні  Богослужіння архієрей здійснив урочисту посвяту нових членів спільнот.

Після спільного обіду юні паломники  під керівництвом аніматорів та студентів Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Й. Сліпого  веселими бансами та піснями прославляли Пресвяту Богородицю.

Продовжилася проща цікавою духовно-мистецькою програмою, за участі членів спільнот, координатора Марійських спільнот Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Василя Брони, студентів Тернопільської семінарії.

Завершилося паломництво Молебнем до Пресвятої Богородиці та благословенням всіх учасників.

Вівтарна дружина — молодіжна християнська спільнота, яка діє в кожній церкві, допомагаючи єпископам і священикам у приношенні Святої Жертви Божественної Літургії та в усіх інших богослужбових і побожних чинностях. Під час богослужіння вівтарники одягають спеціальний одяг — далматику.

Марійська дружина — станові церковні організації, створені з метою поглиблення духовно-релігійного життя парафіян завдяки особливому пошануванню культу Діви Марії — Богородиці.


Джерело | Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська