Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

У Збаражі ліквідували спалах сальмонельозу

Станом на 24.08.2023 року, спалах сальмонельозної інфекції в м.Збараж ліквідований.
Постраждало 52 особи, з них 19 дітей. Спалах викликаний Salmonella enteritidis, пов’язаний із закладом ресторанного господарства «Медуза Суші&піца».
З метою ліквідації спалаху проведений вичерпний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, зокрема:
визначені межі вогнища та контактні особи, за якими проводилося медичне спостереження із щоденним оглядом та опитуванням;
за результатами проведених бактеріологічних досліджень матеріалу від хворих та з об’єктів довкілля у закладі виявлена ідентична Salmonella enteritidis у 12 хворих та з 6 харчових продуктів, 3 змивів.
 
Спалах виник через використання курячих яєць сумнівної якості, придбаних на ринку в невстановлених продавців та не відомого виробника. Сприяли спалаху порушення вимог щодо функціонування закладу ресторанного господарства, зокрема: були відсутні технологічні регламенти на приготування страв, дозвільні документи на відкриття закладу, особові медичні книжки у 2-х працівників закладу (з 4-х), недотримання температурного режиму у холодильниках, недостатня кількість кухонного посуду.
Лікарі застерігають: не виживайте продукти сумнівної якості у літньо-осінній період, що є сезоном підвищеної захворюваності на кишкові інфекції. Продуктами епідемічного ризику слід вважати такі, що не піддавалися термічній обробці, реалізуються без використання холодильного обладнання, втратили товарний вигляд, з порушенням пакування, з невідомим терміном виготовлення, у невстановлених місцях, «з рук», невідомими особами.

Мітки: , ,

Джерело | Тернопільський обласний центр профілактики хвороб

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська