У Збаразькому замку розпочався іконописний пленер

Урочисте відкриття іконописного пленеру відбулося на подвір’ї Збаразького замку. У ньому беруть участь семеро мисткинь-художниць з іконописної школи «Радруж», що діє при Українському католицькому університеті у Львові.

У відкритті мистецького заходу взяли участь народний депутат Верховної Ради України Людмила Марченко, а також заступник голови Збаразької райдержадміністрації Сергій Стець.

Протягом тижня кожна учасниця творитиме ікону. У їхніх роботах органічно поєднаються традиції візантійського й сакрального мистецтва.

Про роботу та місію іконописної школи «Радруж», а також техніку написання ікон розповіла учасниця пленеру Ольга Хмілевська.

«Школа трактує навчання іконопису, як духовну практику. Вона створена для усіх бажаючих, незалежно від віку та професії, — розповіла мисткиня. — Особливість нашої навчальної програми — це гармонійне поєднання практичних занять, літургійної практики, вивчення основ богослов`я, навчальних поїздок та екскурсій».

Спільною молитвою учасниць поблагословив на успішну роботу отець Олексій Боднарчук.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська