У Зборівській лікарні для пацієнтів з COVID-19 перепрофілювали терапевтичне відділення

Зборівська центральна районна лікарня одна із перших почали приймати пацієнтів з коронавірусом. Для лікування хворих було розгорнуто 36 ліжок до яких під’єднали кисневі точки.
Під час робочої поїздки голова Тернопільської обласної адміністрації Володимир Труш ознайомився з матеріально-технічною базою медзакладу.
«Я не вперше уже наголошую, що при ускладненнях, спричинених COVID, головне для пацієнта — кисень. Без нього у пацієнта немає шансів. Тому наше першочергове завдання – це під’єднати кисень до усіх медзакладів. – каже Володимир Труш. – Сьогодні ми в Зборівській центральній районній лікарні. З державної субвенції медзаклад отримав 200 тисяч гривень, що дало змогу підключити кисневі точки до 36 ліжко місць».
Наразі у медзакладі перебувають 12 осіб з коронавірусною інфекцією, з них 1 медик, 3– на кисневому концентраторі, 3 на кисневій масці. 13 осіб з підозрою на коронавірусною інфекцією, них 1 особа на апараті ШВЛ (в тому числі в режимі CPAP), 2 – на кисневому концентраторі, 3 на кисневій масці.
«Для пацієнтів з COVID-19 у лікарні перепрофілювали терапевтичне відділення, де знаходилися ліжка неврології та терапії. Стан усіх пацієнтів середньої важкості, який потребує кисневої підтримки. Завдяки державній субвенції за отримані кошти із державної субвенції ми встановили 4 атмосферний високо потоковий концентратор, 20 літровий. Він може забезпечити роботу одночасно двох наркозно-дихальних апаратів. Також провели систему киснезабезпечення і ще одну кисневу рамку поставили на балони», – каже головний лікар Богдан Зембра.
Як додав головний лікар, у разі збільшення кількості хворих на коронавірус, у медзакладі можна буде розгорнути ще 19 ліжок.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська