Сьогодні, 3 червня у місті Зборів відбулося віче через поділ Тернопільщини на райони.
Зборівська громада не стоїть осторонь проблеми, яка зараз хвилює чи не кожного жителя Зборівщини.
Керівництво Зборівської міської ради та Молодіжний Конгрес Зборівської міської ради взяли участь у віче, щодо незгоди приєднання Зборівського району до Бережанського, зокрема й нашої громади. З розумінням ставимось до адмінреформи і вважаємо, що Зборівщина має стати частиною Тернопільського району.
Міський голова Руслан Максимів зазначив, що йдеться, перш за все, про інтереси більшості громадян. Адже опитування проводили і у Зборові, і у селах громади. А розмови і напруга навколо теми хвилюють місцевих жителів не перший тиждень.
Вже завтра ініціативна група району і усі бажаючі відправляться до обласного керівнивцтва, щоб лобіювати вибір громадян на віче. Збір і виїзд розпочнеться о 9:30 біля міської ради.
Тернопільщина перейшла до завершального етапу реформи децентралізації – реформування субрегіонального рівня, тобто поділу (укрупнення) районів. Однак як немає ідеального Перспективного плану, так не може бути ідеального поділу районів, бо завжди чиїсь інтереси не будуть враховані.
На цьому наголосив директор департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА Володимир Харченко під час зустрічі з жителями області у м. Зборів.
«Під час формування Перспективного плану Тернопільської області в обласній адміністрації завжди прислухалися до думки жителів громад. Адже процес утворення об`єднаних територіальних громад передбачає принцип добровільності. Сьогодні деякі політичні сили звинувачують нас, що ми не чуємо жителів районів. Однак насправді це не так. Давайте згадаємо 2015 рік, коли ми розробили майже ідеальний Перспективний план з мінімальною кількістю громад. Їх було 35, і саме депутати облради блокували прийняття цього Перспективного плану, внаслідок чого утворення відбувалося практично у ручному режимі «домовилися, приїхали і привезли документи». Ми були змушені видавати дозволи на утворення нових громад. Пройшов час, і ми бачимо, що багато малих громад ввійдуть до складу більш потужних. А кінцевий варіант Перспективного плану передбачає 55 громад. Зараз наше завдання – вислухати думки і пропозиції всіх та прийняти рішення, яке максимально враховує настрої і побажання мешканців громад щодо входження до того чи іншого району», – наголосив Володимир Харченко.
Він запевнив, що під час поділу районів не може бути спекуляцій певних політичних сил і цей процес має проходити не на емоціях. Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак, кінцева мета децентралізації полягала у єдиному — максимально наблизити всі послуги до пересічного мешканця. Тому коли децентралізація завершиться, жителю того чи іншого міста, села чи селища не буде важливо, де знаходиться центр його району, через те, що переважна частина послуг населенню буде надаватися на рівні ОТГ.
«Кінцевою метою реформування районного рівня є координація органів виконавчої влади. Функція району полягатиме у координації роботи центральних органів виконавчої влади, а друге — контрольна функція за рішеннями, які ухвалюються органами місцевого самоврядування, щоб вони відповідали чинному законодавству та Конституції України. Оскільки районні ради у нас передбачені Конституцією України, а народні депутати, швидше за все, не встигають внести зміни у Конституцію до наступних чергових місцевих виборів, будуть оголошені вибори у ті районні ради, які вже будуть укрупнені. Тобто їх буде вже 2 чи 3 або 4, але, як передбачають законодавці, діяльність цих органів місцевого самоврядування районного рівня передбачається до 2 років», – роз`яснив Ігор Гірчак.
Він нагадав, що облдержадміністрація пропонує залишити Тернопільський, Чортківський, Кременецький і Бережанський райони. А от в Мінрегіоні пропонують варіант трьох районів, крім Бережанського. Остаточне рішення приймає Кабмін за поданням Мінрегіону.
Мітки: віче, Зборів, новини, події, поділ, райони, реформа, статті, тернопіль, тернопільщина