Ультразвуковий апарат за 1 млн 765 тис гривень передали до Шумської лікарні

Апарат ультразвукової діагностики вартістю 1 млн 765 тис гривень передали до Шумської лікарні. Його придбали за кошти програми розвитку громад DOBRE та Шумської громади. Про це повідомив голова Шумської ОТГ Володимир Плетюк.

70% вартості апарату – 1 мільйон 215 тисяч виділила програма DOBRE. 30% від вартості – 550 тисяч з місцевого бюджету Шумської громади, – розповідає Володимир Плетюк:

“Добре, що він пройшов процедуру погодження і після цього сам проєкт на тендерній основі. Сам проєкт закупляв цей апарат і передавав нам вже апаратом, а не кошти. Тому що проект не передає кошти громадам, а передає конкретні речі, які громада хоче”.

Керівник програми DOBRE Беррі Рід пояснює, чому саме цей апарат придбали для Шумської громади:

“Це саме громада здійснювала вибір того чи іншого обладнання, яке їм потрібне в першу чергу, оскільки вони включили придбання такого обладнання у свій стратегічний план розвитку громади, і вони визначилися з тим, які повинні бути технічні характеристики даного пристрою, а також вказали нам на той пристрій, який саме їм необхідний.”

Лікарка Олена Золотун каже, в чому превага нової системи:

“На цьому апараті дуже добре оглядати вагітних жінок, виконувати 1,2 і 3 скринінг обстежень вагітних жінок, крім того доглерівське обстеження. На апараті “Редмір”, на якому ми працювали раніше це було зробити складно. Кожна жінка, яка приходить до нас на обстеження, вона не стоячи в черзі, не збираючи сечу, може обстежитися. Крім того всього, апаратом можна обстежувати, за допомогою конусного датчика, органи черевної порожнини, органи малого тазу, сечовидільну систему, також обстежуються дітки.”

За словами Олени Золотун узд-обстеження безкоштовні, якщо є направлення від сімейного лікаря.


Мітки: ,

Джерело | Суспільне Тернопіль

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська