В Бережанах на площі Ринок встановлюють освітлення

Як повідомляють у Бережанській міській раді, працівники міського комунального підприємства «Господар» розпочали роботи по влаштуванню освітлення на площі Ринок. Передбачено прокладання кабелю, встановлення декоративних ліхтарів із подальшим підключенням їх до мережі вуличного освітлення.

Довідково:
https://md-ukraine.com/ua/object/detail/1636_plosa-rinok-u-berezanah.html

У серці Бережан розташована невелика, але затишна площа Ринок, збудована у стилі європейського містечка. Давні будиночки, бруківка та простір довкола наче переносить на кілька століть назад і починає здаватись, що от-от ви почуєте стукіт кінських копит та звуки коліс розкішних карет.

 

1Як еволюціонувала бережанська головна площа
Розбудова площі Ринок у Бережанах почалась у 1530 р., відколи місто отримало Магдебурзьке право (яке звільняло населені пункти від влади феодалів, збільшуючи вплив самих містян).
Спочатку будинки на площі Ринок, і навіть міську ратушу, звели із дерева, адже довкола міста росли густі ліси й проблем з постачанням цього матеріалу не було.
Проте вже з початку XVIII ст. тут почали з’являтись перші муровані кам’яниці, на перших поверхах яких працювали майстерні та крамниці. У 1803 р. перебудували й ратушу.
Площа Ринок у Бережанах має класичну німецьку схему розбудови, згідно з якою у центрі чотирикутної площі знаходиться ратуша, а від неї розходяться радіальні вулиці.

Чим унікальна площа Ринок у Бережанах?
Центральна частина міста, включно з площею Ринок, зберегла до сьогоднішнього дня зразки будинків з усіх чотирьох фаз його розбудови. Планувальна схема об’єднала у Бережанах цілих три міста – Старе середмістя, Нове місто та Адамівку, і при цьому зберегла самобутність архітектури кожного з них.
Аналогів збереженості архітектури у такому незмінному стані немає більше ніде в Україні. Саме завдяки цьому Бережани входять до списку історичних місць України.


Джерело | Бережанська міська рада

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська