В Бережанській ратуші на Тернопіллі замінюють вікна і ремонтують старовинний флігель

Пам’ятку архітектури національного значення ХІХ ст. – міську ратушу, один із туристичних «магнітів» Тернопільщини, – реставрують у Бережанах.

«Ця ратуша вже давно потребувала ремонту та реставрації. І лише тепер, у межах проєкту «Велика реставрація», на перший етап реставрації ратуші виділено 10 млн грн. Зараз замінюємо вікна, тоді почнемо ремонт старовинного флігеля, порталів та в’їзних арок у внутрішньому дворику. Згодом замінимо дах, водостічну систему, фасад, двері», – розповідає директор місцевого Державного історико-архітектурного заповідника Василь Зорик.

На усі реставраційні роботи за програми «Велика реставрація» передбачено 26 млн грн.

Міська ратуша у Бережанах збудована у 1803-1811 роках у стилі раннього класицизму. Вона має внутрішній дворик, двоярусну вежу, на якій донині діє механічний годинник курантового типу з чотирма циферблатами.

У ратуші, розташованій на центральному майдані міста, діє чотири музеї, а у внутрішньому дворику влаштовують презентації книг та зустрічі з видатними письменниками, історико-мистецькі фестивалі, культурно-просвітницькі заходи.

Нагадаємо, до програми «Велика реставрація», ініціатором якої є президент Володимир Зеленський, ввійшло 7 об’єктів з Тернопільської області

Фото – агенція «Укрінформ»


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська