В чорноокому горосі, який міг потрапити на Тернопільщину, виявили інфектицид

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF від 27 жовтня 2020 року № 2020.4299-fup 3 стосовно виявлення несанкціонованої речовини хлорпірифос (0.06 mg/kg – ppm) у чорноокому горосі, що експортувався з Мадагаскару через Нідерланди (постачальник: Asia Express Food BV, Kampen) до Королівства Данії (роздрібний продавець: China Town Market, Copenhagen), до інших країн членів ЄС та до України (отримувач: Африканський магазин (Mark Okoye), вул. Личаківська, 31, м. Львів, 79058, mark.okoye19@gmail.com).

Просимо повідомити  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про виявлення даного товару в обігу (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, тел. (0352) 52-10-10).

 Довідково: хлорпірифос – у чистому вигляді біла кристалічна речовина, яка стійка в нейтральному і кислому середовищах, відносно швидко гідролізується в лужному середовищі. Застосовується в якості контактного інсектициду широкого спектру дії проти сисних і гризучих комах на люцерні, цитрусових, бавовнику, плодових та інших культурах. Хлорпирифос має 2 клас небезпеки для людини – високонебезпечна речовина за ступінню можливої дії  на організм людини.


Джерело | ГУ Держпродспоживслужби у Тернопільській області

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська