В Чорткові відкриють продовольчі ринки?

Міський голова Чорткова Володимир Шматько разом із головою правління Чортківського РайСТ Іваном Заболотним провели зустріч із підприємцями, які здійснюють свою діяльність на території продовольчого ринку та обговорили можливість відкриття ринку у випадку відповідного дозволу Кабінету Міністрів України.
«Всі розуміємо, що COVID-19 становить справді велику загрозу для нас. На жаль, на Чортківщині зафіксовано вже 47 випадків, тож я надалі наголошую на важливості дотримання карантинних заходів. Попри це, ми чітко усвідомлюємо критичне становище, у якому опинилися підприємці внаслідок введення жорсткого карантину:
– важкий фінансовий стан у зв’язку з припиненням діяльності, у вашому випадку – торгівлі продовольчими товарами;
– підприємці більше місяця не торгують, внаслідок чого мають втрати, спричинені псуванням продуктів харчування;
– підприємці, які торгують на продовольчому ринку, є самозайнятими особами, які нічого не просили від держави, натомість самі забезпечили себе роботою.
Також важливо те, що відкриття ринків дасть можливість мешканцям міста, громади та району купувати продукти за помірними цінами, створивши конкуренцію супермаркетам. А невеличкі фермерські господарства зможуть реалізувати власні сезонні продукти харчування», – зазначив Володимир Шматько.
Однак, голова громади також додав, що відкриття продовольчого ринку можливе лише у випадку відповідного дозволу Кабінету Міністрів України. Лише тоді рішення про відкриття ринку розглядатиметься на місцевому рівні.
Звичайно, робота продовольчого ринку під час пандемії регламентуватиметься чіткими санітарними нормами, котрі затвердив Уряд. Тож підприємці ринку разом з адміністрацією зобов’язані самоорганізуватись та забезпечити функціонування ринку з дотриманням всім протиепідемічних заходів.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська