«Цифрова колекція сакральної дерев’яної скульптури XVІІІ-ХІХ ст. з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля» з’явилась завдяки диджиталізації творів сакрального мистецтва.
Про нову колекцію онлайн розповідають у Національному заповіднику «Замки Тернопілля».
— Вислів «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» актуальний і зараз. Екскурсія до музею – це не лише спосіб проведення вільного часу, а й дієвий засіб популяризації культурної спадщини. Не всі, нажаль, мать можливість відвідати музеї, що відчулося гостро останніми роками, коли ми переживали Covid та особливо після повномасштабного вторгнення рф на територію України. Але завдяки розвитку сучасних технологій огляд музейних колекцій став реальністю. Підлаштувався під реалії сучасного життя і Національний заповідник «Замки Тернопілля», проводячи диджиталізацію творів сакрального мистецтва, — розповідає молодша наукова співробітниця Національного заповідника «Замки Тернопілля» Марія Довгаль.
У колекції понад 40 експонатів
У фондах Заповідника виокремилася колекція дерев’яної сакральної скульптури XVIII-ХІХ ст. Поряд з іконами і творами декоративно-прикладного мистецтва, вона була частиною художнього ансамблю храмів і потрапила у фонди та експозиційні зали Національного заповідника «Замки Тернопілля» з церков колишнього Збаразького району.
Колекція формувалася протягом 30-ти років з часу створення заповідника і представлена творами як майстрів-самоуків та різьбярів-ремісників XVIII-XIX ст., так і роботами загадкового скульптора львівської школи барокового мистецтва Антона Осинського. За своєю чисельністю колекція нараховує більше 40 експонатів і всі вони є оригінальними та унікальними.
Вільний доступ 24\7
Завдяки реалізації проєкту «Цифрова колекція сакральної дерев’яної скульптури XVІІІ-ХІХ ст. з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля», профінансованого Українським культурним фондом, триває процес оцифрування колекції та представлення її на міжнародній цифровій платформі «Мuseum-Digital: Ukraine» з вільним доступом до неї в форматі 24/7.
З даною платформою Національний заповідник «Замки Тернопілля» тісно співпрацював минулоріч, ставши одним з двадцяти двох учасників міжнародного проєкту «Memory Savers», який реалізовувався «Центром цифрової історії» в м. Рівне у партнерстві з міжнародною ініціативою Saving Ukrainian Cultural Heritage Online за фінансової підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє»(Stiftung EVZ).
Онлайн-платформа є чудовим зразком та прикладом для навчання музейників роботі з електронними базами даних та можливістю показати свої колекції для широкого загалу користувачів: любителів старовини, науковців, дослідників, реставраторів.
Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Мітки: музей, онлайн, тернопіль