В Тернопільську область надійшло понад 30 млн грн компенсацій за житлово-комунальні послуги

Уже чотири місяці, починаючи із березня, Уряд компенсовує витрати за житлово-комунальні послуги власникам житла, що безоплатно прихистили ВПО, а також  установам i організаціям. Частково відшкодовується за державні кошти, частково за кошти мiжнародних органiзацiй. У Тернопільській області такою організацією є Червоний Хрест України.

Як зазначає заступник директора департаменту – начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільскої ОВА Софія Близнюк, у Тернопільську область загалом надійшло 34,1 млн грн коштів, спрямованих на компенсації.

«В область надійшло 18,7 млн грн компенсації власникам житла, та 15,4 млн грн компенсації місцевим бюджетам  для їхніх установ та організацій. Це суттєва матерiальна допомога як мешканцям, так i мiсцевим бюджетам», – каже Софія Близнюк. 

 

Надання компенсації продовжується. Для того, щоб отримати кошти, треба самостійно (через веб-ресурс “Прихисток”) або через уповноважені органи внести відомості щодо житла, доступного для безоплатного розміщення ВПО.

Уповноважені органи:

  • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
  • районні в м. Києві держадміністрації;
  • відповідні військові адміністрації

Звертатися потрібно за місцем розташування житла.  Після розміщення ВПО подати заяву до виконавчого органу місцевої ради (до ЦНАПу) або до відповідної військової адміністрації.

Така заява подається не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО.

У заяві зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та додаються копії документів, що посвідчують таких осіб та їх ідентифікаційні коди, свідоцтво про народження дитини.

Крім того, власник подає наступні документи:

— копії паспорту громадянина України власника житла;

— копія ІПН (РНОКПП) власника житла;

— копія документу про право власності на житло;

— реквізити банківського рахунку.

Зі зразком заяви можете ознайомитись за посиланням. Не пізніше ніж протягом 5-ти днів із дня закінчення звітного місяця подавати заяву за встановленою формою .

Якщо заява подається в паперовій формі, пред’являються:

  • документ, який посвідчує особу (наприклад, паспорт громадянина України);
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • документ, що підтверджує повноваження представника (якщо подача документів здійснюється на основі довіреності).

Якщо заява подається в електронній формі, додаються електронні копії (фотокопії):

  • документа, який посвідчує особу, що розмістила внутрішньо переміщених осіб;
  • документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • документа, що підтверджує повноваження представника власника.

Заява розглядається уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня її отримання. Перебіг 5 робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви.

Протягом цього строку можуть здійснюватися перевірки за адресою жилого приміщення з метою перевірки факту розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження ВПО,  в тому числі електронних документів). Отримати виплату на вказаний банківський рахунок.

Така виплата здійснюється до кінця місяця з дня закінчення звітного місяця. 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська