В Тернополі триває перший Українсько-Африканський форум економічного та освітнього співробітництва

В Тернополі триває перший Українсько-Африканський форум економічного та освітнього співробітницва

Учасники із Кенії, Південно-Африканської Республіки, Сенегалу і Сьєра-Леоне.

На відеозв’язку до Форуму долучились голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька, представники дипломатичних установ і президенти громадських організацій в країнах Африки.

Від імені голови Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Труша гостей привітали заступники голови Михайло Гапула та Віктор Устенко.

  • Розвиток співробітництва з африканськими країнами є одним із пріоритетів зовнішньополітичного курсу України, що підтверджено Указом Президента «Про Стратегію зовнішньополітичної діяльності України» В цьому контексті важливим є забезпечення подальшого розвитку та поглиблення торговельно-економічного співробітництва з державами Африки. У 2021 році почала діяти континентальна зона вільної торгівлі, яка об’єднує 54 африканських держави. Планується, що завдяки їй об’єми торгівлі на континенті зростуть на 60%, — підкреслив Михайло Гапула.

Іноземним партнерам представили економічний і культурно-туристичний потенціал Тернопільської області в форматі відео-презентації.

  • Переконаний, що наші виробники мають увійти на ринки африканських держав і закріпитися на них. Перед усім мова йде про продукцію агросектору та харчової промисловості. Адже Україна є важливим гравцем на міжнародному ринку зерна, одним з гарантів продовольчої безпеки в світі, а Тернопільська область є одним із провідних агро-регіонів нашої країни, — пояснив під час презентації Віктор Устенко.

Першим результатом Українсько-Африканського форуму стало підписання меморандуму про співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією та ГО Африканська рада в Україні.

До дня дипломатичної служби Михайло Гапула нагородив Почесних консулів іноземних держав в
місті Тернопіль та Тернопільській області грамотами голови облдержадміністрації.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська