Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

В Україні з’явився власний препарат проти коронавірусу: що показали випробування?

Український фармвиробник представив перші результати дослідження українських препаратів для зняття симптомів при зараженні коронавірусною інфекцією. Це препарати “Квертин” і “Корвітин” на основі кверцетину (фенольні сполуки рослин, містяться, наприклад, в гречці). Ці препарати хочуть включити до протоколу лікування Covid-19. Після препаратів пацієнти відчули себе краще, розповіли на пресконференції координатори дослідження.

“Ці препарати не специфічної дії і не противірусні засоби”, – зауважила Ольга Голубовська, інфекціоніст і один з координаторів дослідження.

За словами Голубовської, препарат впливає на “основну ланку механізму розвитку патологічних змін”. При цьому препарат застосовується тільки в комплексній терапії, а не як самостійні ліки. Дослідження препарату для лікування симптомів коронавірусної інфекції почалося 14 травня. Клінічні випробування проводили в трьох медустановах. Препарати досліджували на 200 пацієнтах.

“Ми побачили, що побічних ефектів від препаратів не було в групі. Препарат безпечний. Пацієнти суб’єктивно почувалися краще і це дозволяло робити висновок про поліпшення їх самопочуття. Які були об’єктивні показники, які не пов’язані безпосередньо з дослідженням і клінічною базою на пряму? Це результати лабораторних досліджень. По одному показнику як феритин, результати показали, що вміст цього білка зменшується. Це дозволяє робити висновок про те, що препарат перешкоджатиме розвитку цитокинового шторму (летальна реакція імунної системи, прим. авт.). І це є прямою протизапальною дією кверцитину”, – розповів про попередні результати дослідження Ігор Зупанець, координатор дослідження і завкафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету.

Цього препарату поки що немає в міжнародних протоколах і його не використовують як лікарський засіб, зізнається Ігор Зупанець, завкафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету. Однак в Україні він зареєстрований як лікарський засіб і його прописують пацієнтам з кардіозахворюваннями.

“Я хочу сказати, що в Україні “Квертин” і “Корвітин” зареєстровані як лікарські препарати. За кордоном, в основному, це біологічно активна добавка або спеціальний харчовий продукт. Чим відрізняється лікарський препарат від БАДа? Лікарський препарат може бути зареєстрований, коли пройшов всі дослідження, обов’язково повинна бути стандартизована технологія виробництва, проводитися і реєструватися лікарські препарати можуть лише, якщо вони здійснюються за Доброякісною виробничою практикою, на відміну від біологічно активних добавок. Законодавчо не регламентуються ті дослідження, про які я сказав, тому рівень доказовості біологічно активних добавок сильно відрізняється”, – розповідає про препарати Ігор Зупанець.

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська