Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Важливо, щоб кожен житель Тернопільщини мав можливість отримати ліки за програмою реімбурсації, – голова НСЗУ

Тернопільську область із робочим візитом відвідала голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак. Основна мета відвідин – інформування населення про програму «Доступні ліки». В рамках візиту зустрілася із керівництвом Тернопільської ОВА, представниками медіа та головами громад області.
Під час зустрічі обговорили реалізацію державної програми «Доступні ліки» в області, зокрема у селах.
“Попри воєнний стан, програма реімбурсації продовжує розширюватися. Загалом у переліку наразі понад 500 найменувань препаратів. Ми готові забезпечити потреби всіх українців, яким необхідні ліки”, – зазначила Голова НСЗУ Наталія Гусак.
У Тернопільській області протягом минулого року було виписано близько 502 тисяч електронних рецептів за програмою «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки області отримали майже 33 млн грн від НСЗУ. Станом на середину січня у Тернопільській області 393 аптеки є учасницями програми. Це середній показник серед інших областей по відстані від місця надання первинної медичної допомоги до найближчої аптеки-учасниці програми «Доступні ліки».
«Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість та міг отримати ліки недалеко від дому. У 2023 році жителями Тернопільщини погашено 428 тисяч е-рецептів із 502 тисяч виписаних, тобто 85%. Це середній показник серед усіх областей, він означає, що 15% рецептів залишились непогашеними», — зазначила Голова НСЗУ Наталія Гусак.
Наразі за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від:
● серцево-судинних захворювань;
● діабету 2-го типу;
● цукрового та нецукрового діабету;
● бронхіальної астми;
● епілепсії;
● розладів психіки та поведінки;
● хронічного обструктивного захворювання легенів;
● хвороби Паркінсона;
● імуносупресивні препарати.
У серпні 2023 року список поповнили знеболювальні для паліативних хворих.
З жовтня додані тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові. «Попри воєнний стан, програма реімбурсації продовжує розширюватись. Загалом у переліку наразі понад 500 найменувань препаратів.
Задля розширення доступності програми реімбурсації «Доступні ліки» для пацієнтів  необхідна  тісна взаємодія Національної служби здоров’я України з місцевою владою. Зокрема, це аналіз наявної на місцях аптечної мережі у співвідношенні з кількістю жителів громад, стимулювання аптек доєднуватися до програми, розв’язання проблем транспортного сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками». Також необхідно покращувати інформування пацієнтів про можливості й переваги програми «Доступні ліки».
Для того, щоб отримати препарати за програмою реімбурсації «Доступні ліки», потрібно отримати електронний рецепт від лікаря.
Залежно від захворювання, рецепти виписують лікарі різного профілю:
● пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом 2-го типу, хронічним обструктивним захворюванням легень, а також ті, хто потребує препаратів для знеболення та тест-смужок для визначення рівня глюкози у крові, мають звернутися за рецептом до сімейного лікаря;
● пацієнтам із нецукровим та цукровим діабетом рецепт виписує ендокринолог, а також сімейний лікар, якщо раніше пацієнт отримав план лікування у ендокринолога;
● пацієнтам з епілепсією, хворобою Паркінсона, розладами психіки та поведінки рецепт виписує невролог чи психіатр. При наявності складеного психіатром або неврологом плану лікування, рецепт може виписати лікар первинки;
● пацієнтам, яким необхідно приймати імуносупресивні препарати, рецепт виписує трансплант-координатор. Для отримання електронного рецепта потрібно записатися на прийом до лікаря первинної медичної допомоги (педіатра, терапевта, сімейного лікаря). Залежно від захворювання, лікар випише рецепт або направить до вузького спеціаліста. Далі пацієнт отримує SMS-повідомлення на свій мобільний номер з таким текстом: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ». Також пацієнт може попросити лікаря надати інформаційну довідку, яка буде містити номер рецепта, код підтвердження та інформацію про лікарський засіб. Інформаційна довідка не є електронним рецептом та має лише інформаційний характер. Термін дії рецепта 30 днів. Щоб отримати ліки, необхідно звернутися до однієї з аптек, яка бере участь у державній програмі реімбурсації. Всі аптеки, які приєдналися до програми, мають наліпку «Доступні ліки» або «Інсуліни».
В аптеці потрібно повідомити 16-значний номер та код електронного рецепта або пред’явити інформаційну довідку.
Дізнатися, де найближча аптека з необхідними ліками можна:
● зателефонувавши на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77 у робочі дні з 9:00 до 18:00 (понеділок-четвер) та з 9:00 до 16:45 (у п’ятницю);
● через чат-бот «Спитай Гриця».

Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська